Goście

Jan trzupek

Jan Trzupek // w Krakowie mieszka od 1980 r.  Studiował historię sztuki na UJ, potem pracował w Galerii Krzysztofory, w Muzeum Sztuki w Łodzi i współpracował z biurem organizacyjnym Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Niepołomicach. Jest autorem kilku wystaw, m.in. monograficznej Andrzeja Pawłowskiego, a także „Oblicza śmierci”, „Trzy tematy biblijne” i „Tutaj się zaczął Cricot 2”. Napisał około setki artykułów i szkiców na temat sztuki. Prezes zarządu Małopolskiej Fundacji Muzeum Sztuki Współczesnej.

krasny

Piotr Krasny // historyk sztuki, w 1994 uzyskał tytuł doktora, a w 2004 habilitował się. Interesuje się głównie dziejami sztuki nowożytnej na ziemiach polskich oraz sztuką środowiska lwowskiego w wiekach XVII-XIX. W latach 2008-2012 dyrektor Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od r. 2012 jest redaktorem naczelnym czasopisma „Folia Historiae Artium” i przewodniczącym Rady Muzeum Narodowego w Krakowie. Za pracę naukową uhonorowany został Nagrodą Prezesa Rady Ministrów za Wyróżniającą się Rozprawę Doktorską (1995), Nagrodą Ministra Edukacji Narodowej (2004) i Nagrodą Krakowska Książka Miesiąca (maj 2004 za książkę Architektura cerkiewna na ziemiach ruskich Rzeczypospolitej 1594-1914).

woynarowski

Jakub Woynarowski // artysta-kurator, twórca komiksów, esejów wizualnych, filmów oraz instalacji. Autor projektów z pogranicza teorii i praktyki wizualnej, w tym instalacji w Pawilonie Polskim na Biennale Architektury w Wenecji w 2014 r. Laureat nagród w dziedzinie komiksu i projektowania, m.in. Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Komiksu w Łodzi (2007), Grand Prix Ogólnopolskiego Konkursu Książek i Albumów o Sztuce (2011).

Magdalena

Magdalena Franczuk //  pochodzi z Wrocławia, studiuje fotografie w Szkole Filmowej w Łodzi. Hoduje kurz, zapuszcza pajęczyny, kolekcjonuje stare książki. Nie lubi nazywać siebie fotografką, woli mówić , że opowiada historie . Aparat fotograficzny wykorzystuję jako pędzel i pióro.

Piotr Zdybał

Piotr Zdybał // historyk sztuki, doktorant w Instytucie Sztuki PAN w Warszawie. Kurator m.in. wystawy Czeski papież w Meet Factory w Pradze oraz cyklu filmowego Kino na dachu w MCK w Krakowie. Publikuje dla Magazynu Szum i Opcje. Od 2012 r. dyrektor artystyczny festiwalu Czeski sen.

michal goralik

Mikołaj Góralik // filmoznawca, doktorant w Instytucie Kultury Współczesnej UŁ, zajmuje się czechosłowackim kinem gatunkowym. Koordynator projektu badawczego Sci-fEAST, od pięciu lat współpracuje z Festiwalem Kręgi Sztuki.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s